Недалеко від Балатону розташоване найбільше в Європі, унікальне термальне озеро Хевіз. Поверхня озера, площею 47 500 кв. м., покрита приголомшливо красивими червоними водяними ліліями, спеціально завезеними з Індії. Влітку температура води на курорті Хевіз 36 градусів, взимку не опускається нижче 25, тому навіть в холодну пору року приємно купатися просто неба в долині з унікальним мікрокліматом.
   Щомиті на поверхню озера викидається 420 літрів радонової, сірчистої, багатої на гази і мінеральними речовинами води, яка повністю оновлюється протягом 48 годин. Термальне озеро Хевіз відоме своїми  лікувальними грязями з дна озера: вони дають чудовий ефект при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, ревматичних і запальних.
  Перша водолікарня на озері була заснована ще в 1795 р графом Фештетич. Однак цілющою силою вод озера користувалися з давніх часів. За легендою, саме води озера вилікували майбутнього імператора Римської імперії Феодосія Флавія від паралічу ніг.
 За показниками основне місце займає лікування ревматичних захворювань і опорно-рухового апарату, а також захворювань хребта, гінекологічних захворювань, запалення нервів і м'язів, розладів венозного кровообігу.