Країна отримала таку назву через чорні густі ліси, що вкривають гірські масиви країни. Флора Чорногорії надзвичайно різноманітна: всього на території країни росте 2833 виду рослин, з них 212 зустрічаються лише на Балканському півострові, а 22 – лише в Чорногорії. У країні – 29 високогірних озера унікальної краси.

Столиця - Подгоріца

Мова – чорногорська, яка належить до слов’янських мов. З іноземних мов найбільш розповсюдженими є німецька та англійська мови.

Час – UTC – 1 година

Валюта – євро.

В’їзд та виїзд – безвізовий режим. Проте,  для в’їзду в Чорногорію наземними видами транспорту  необхідна транзитні румунська (або угорська)віза, яка виробляється в посольствах, та чорногорський ваучер.

Клімат – гаряче та сухе  літо  (повітря +28  +32 ºС, вода в морі +22 +26 ºС) і м’яка зима +8 +10 ºС. Купальний сезон починається в травні і продовжується до жовтня. Чорногорія по кількості сонячних днів поступається лише  Кіпру (у Європі).

Найбільші курорти – Будва, Бечічі, Петровац, Герцог Нові, Котор.

Кухня - типова  слов’янська кухня з елементами середземноморської – різноманітні м’ясні страви,  дари моря,  фрукти,  овочі. Не забудьте спробувати місцеві вина “Вранац” і “Крстач”, а також виноградну горілку - лозу.